Finanse - kredyty samochodowe, leasing samochodów, ubezpieczenia samochodów

Leasing samochodu

Wybierz jedną z atrakcyjnych ofert leasingu samochodu. Wypełnij formularz zapytania o leasing samochodu. Przedstawiciele wybranej firmy skontaktują się z Tobą i przedstawią szczegółowe warunki leasingu. Wyślij zapytania i poczekaj na oferty. Wybierzesz leasing samochodu najlepszy dla Ciebie i Twojej firmy!

Szczególnie polecamy:

leasing z mojeauto.pl

  • szybko - wysyłasz wniosek i czekasz na nasz kontakt
  • tanio - współpracujemy z wieloma bankami, wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę
  • kompleksowo - znajdziemy dla Ciebie nie tylko najlepszy kredyt, ale też samochód, polisę ubezpieczeniową
Uzupełnij dane:
Zgoda na przetwarzanie danych zgoda
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Motor-Presse Polska sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238 Wrocław, ul. Ostrowskiego 7), zwaną dalej "Motor-Presse", w celu świadczenia przez Motor-Presse usług w Serwisie autanowe.mojeauto.pl, Wyrażenie powyższej zgody jest równoważne z akceptacją Regulaminu korzystania z serwisu "Finanse"
Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych
zamknij
Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Motor-Presse Polska sp. z o. o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, informacji handlowych w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 2 ustaw z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002, nr 144, poz. 1204 ze zm.).

wyslij
zgoda) pole obowiązkowe

Zobacz też oferty naszych Partnerów:

Leasing samochodu - ważne informacje

Leasing, jako sposób na sfinansowanie samochodu nie tylko dla firm, ale i dla osoby prywatnej, jest stosunkowo młodym narzędziem na naszym rynku. Mimo to zdobywa sobie coraz to większą popularność, dzięki sporej liście zalet w stosunku do innych form finansowych. Nie oznacza to jednak, iż wszystko na temat leasingu jest już powszechnie znane. Wciąż pojawia się wiele problemów związanych z właściwą interpretacją przepisów dotyczących umów leasingowych.

Leasing - definicje, rodzaje, przepisy

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu umowa leasingu była wielką niewiadomą dla większości polskich przedsiębiorców. Choć obecnie zmieniło się to diametralnie, to jednak nie można powiedzieć, że wszyscy wiedzą już wszystko na temat leasingu. Andrzej Sugajski - Dyrektor Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, iż przez pierwszą dekadę po zmianach ustrojowych w naszym kraju, umowa leasingu była umową nienazwaną. Oczywiście funkcjonowała w codziennym życiu i, co więcej, z roku na rok stawała się coraz bardziej popularnym narzędziem finansowania różnych środków trwałych. Z pewnością spory wpływ na to miało istnienie już od 1993 r. regulacji podatkowych, które uwzględniały specyficzny charakter tejże umowy. Leasing obecnie jest już definiowany przez Kodeks Cywilny. Zgodnie z nim (art. 709(1)) przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać tę rzecz korzystającemu do używania albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu w uzgodnionych ratach wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.

Leasing - definicje, rodzaje, przepisy - czytaj pełen artykuł

Zalety leasingu

Leasing jest coraz bardziej popularnym narzędziem wykorzystywanym przez przedsiębiorców do sfinansowania różnych inwestycji. Decyduje o tym przede wszystkim długa lista korzyści, które skłaniają do korzystania z leasingu. "Leasing wydaje się być stworzony do finansowania inwestycji samochodowych, ponieważ dokładnie zaspakaja potrzebę klienta. Ta potrzeba to, wbrew tradycyjnemu myśleniu, nie posiadanie samochodu w sensie własnościowym, a przyjazne dla klienta użytkowanie samochodu. To podstawowa cecha wyróżniająca leasing." - mówi Jakub Kizielewicz - Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Masterlease Polska. Jako jedną z głównych zalet leasingu, szczególnie wobec konkurencyjnego kredytu samochodowego, wymienia się dużą elastyczność i wygodę w uzyskaniu środków na nabycie interesującej nas rzeczy. W przeciwieństwie do standardowych procedur kredytowych, leasing zapewnia minimum formalności i czasu, uproszczoną procedurę zawarcia umowy oraz wiele innych dodatkowych opcji, w tym m.in. ubezpieczenie pojazdu, jego rejestrację, przerejestrowanie, a nawet likwidację szkody.

Zalety leasingu - czytaj pełen artykuł

Leasing operacyjny a finansowy

W codziennej praktyce mamy do czynienia z dwoma rodzajami leasingu: operacyjnym oraz finansowym. Zasadnicza różnica pomiędzy nimi tkwi w tym, która ze stron umowy będzie dokonywać amortyzacji przedmiotu leasingu. "W potocznym rozumieniu zwykło dzielić się leasing w Polsce na operacyjny i finansowy, jako kryterium stosując przepisy podatkowe. Stosując tę definicję, praktycznie wszystkie kontrakty leasingowe na samochody zawierane obecnie w Polsce należałoby zaliczyć do leasingu operacyjnego." - tłumaczy Jakub Kizielewicz - Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Masterlease Polska. I faktycznie, zdecydowana większość umów leasingowych na samochody, w tym samochody osobowe, to umowy leasingu operacyjnego, choć oczywiście leasingobiorca ma możliwość wyboru dowolnej formy. O popularności tej formy leasingu decyduje przede wszystkim mniejsze zaangażowanie własnych środków finansowych na początku trwania umowy leasingowej.

Leasing operacyjny a finansowy - czytaj pełen artykuł

Zawarcie umowy leasingu

Wybór leasingu jako formy sfinansowania nabycia samochodu, czy to do firmy, czy na prywatny użytek, pociąga za sobą konieczność spełnienia odpowiednich formalności, podpisania umowy i w końcu wypełniania jej postanowień. Co chcemy? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie wiedzieć, czego potrzebujemy. Zasada ta dotyczy oczywiście także i innych form nabycia auta (kupno za gotówkę, kredyt, najem). To my musimy określić, jakie auto jest nam niezbędne, a nie sugerować się innymi czynnikami - aktualnymi promocjami, korzyściami podatkowymi, sugestiami doradców itp. Pamiętajmy, ża takie auto będziemy później użytkować przez co najmniej kilka lat i najgorsze co może być, to właśnie wybór auta, który nie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeśli już dokładnie wiemy, co chcemy, i jesteśmy zdecydowani na leasing, wówczas musimy dokonać wyboru konkretnej firmy leasingowej. Pamiętajmy, iż zwiążemy się z daną firmą na dłuższy czas. "Obecnie na rynku leasingu pozostali gracze z silnym zapleczem kapitałowym, posiadający nowoczesne know-how i wsparcie własnych banków, czy spółek - matek. Klientom już raczej nie grozi związanie się niesolidną firmą leasingową. Oprócz ceny i zapisów w umowie powinni oni bardziej zwrócić uwagę na jakość serwisu przy zawarciu umowy i obsługę posprzedażową.

Podpisanie umowy leasingu - czytaj pełen artykuł

Leasing a podatki

Leasing, choć nie wyłącznie, jest jednak usługą skierowaną głównie do podmiotów gospodarczych. Dlatego też wiąże się on z koniecznością prowadzenia ewidencji kosztów podatkowych związanych z użytkowaniem wyleasingowanego samochodu. Koszty ponoszone przez leasingobiorcę przez cały okres użytkowania leasingowanego pojazdu można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza to opłaty związane z umową leasingową wraz z ewentualnymi ratami amortyzacyjnymi, drugą grupę stanowią zaś wydatki związane z bieżącą eksploatacją samochodu. Oczywiście, decydujące znaczenie dla możliwości zaliczania określonych opłat związanych z umową leasingu do kosztów uzyskania przychodu ma podział na leasing operacyjny oraz finansowy. Jeśli umowa leasingu spełnia kryteria umowy leasingu operacyjnego, wówczas korzystający ma prawo zaliczyć do swoich kosztów opłaty ustalone w umowie leasingu, czyli zarówno opłatę wstępną, jak i raty leasingowe w miesiącu ich poniesienia. Kosztem uzyskania przychodu będzie również cena określona w umowie leasingu, po której leasingobiorca ma prawo nabyć przedmiot umowy po zakończeniu podstawowego okresu umowy.

Leasing a podatki: dochodowy i VAT - czytaj pełen artykuł

Leasing konsumencki

Mimo że leasing pozostaje głównie domeną podmiotów gospodarczych, to jednak osoby fizyczne także mogą skorzystać z tej formy finansowania samochodu. Leasing konsumencki, zwany też prywatnym, jest usługą skierowaną do osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Póki co jednak, produkt ten jest wciąż mało popularny na naszym rynku. Z jednej strony firmy leasingowe, nawet mając go w swojej ofercie, nie promują go wystarczająco mocno. Z drugiej, trzeba jednak przyznać, co zauważają przedstawiciele branży leasingowej, zainteresowanie tym narzędziem wśród osób fizycznych jest minimalne. Dlaczego? Przede wszystkim decyduje o tym słaba sprzedaż samochodów nowych w ostatnich kilku latach. "Wydaje się, iż podstawową tego przyczyną jest duża podaż na rynku importowanych używanych aut. Nasycenie prywatnym importem jest tak duże, że zainteresowanie konsumentów nabywaniem nowych pojazdów dramatycznie spadało w ostatnich latach." - zauważa Andrzej Sugajski, dyrektor Związku Przedsiębiorstw Leasingowych.

Leasing konsumencki - czytaj pełen artykuł

Leasing samochodu - więcej informacji

Forum: leasing samochodu Informacje: leasing samochodu

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2015